Zastanawiasz się w jaki sposób bezzałogowe statki powietrzne mogą pomóc w rozwoju twojego biznesu? Świadczymy usługi z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych na terenie całej  Polski!

 

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie w oparciu o skalę projektu, sprzęt potrzebny do realizacji, dojazd do klienta oraz czas realizacji. Dysponujemy bezzałogowymi platformami latającymi, które mogą być dostosowywane pod konkretny typ zdania oraz szybko modyfikowane w zależności od potrzeb.

 

Zobacz, czy w Twoim obszarze biznesowym drony mogą wprowadzić innowację!

Branża budowlana

Branża budowlana to obszar zawodowy, gdzie bezpieczeństwo wykonywanych prac gra kluczową rolę. Wykorzystanie dronów pozwala maksymalnie zredukować czynniki zagrażające życiu, takie jak długotrwała praca na dużych wysokościach czy przebywanie w strefach niebezpiecznych (np. praca przy maszynach).

 

Oferujemy Państwu wsparcie i pomoc z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych na każdym etapie realizacji inwestycji. Są one precyzyjnym narzędziem dla inwestorów, kierowników budowy czy zleceniobiorców robót remontowych. Dzięki wymiennym modułom oraz różnorodnej flocie mamy możliwość przygotowania się jak najlepiej do wykonywanego zlecenia.

 

Sporządzimy dla Państwa raport z wykonanego nalotu oraz będziemy służyć pomocą w razie jakichkolwiek pytań.

Fotogrametria

Fotogrametria to dziedzina nauki i techniki zajmująca się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć fotogrametrycznych. 

 

Pomiary te możliwe są dzięki aparatom o wysokiej rozdzielczości, modułowi GPS drona oraz specjalistycznemu oprogramowaniu do obsługi fotogrametrycznych lotów. Połączenie to umożliwia uzyskanie bardzo dokładnych pomiarów rzędu 1 – 2 cm na pixel terenowy.

 

Możliwość tworzenia ortofotomap lub chmury punktów przy użyciu drona sprawia, że staje się on nieocenionym narzędziem, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wierne odwzorowanie terenu. Oferujemy Państwu precyzyjne naloty fotogrametryczne nowoczesną flotą bezzałogowców, które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem dostarczą szczegółowy raport z wykonanej usługi.

 

Dzięki takim nalotom możemy uzyskać szczegółowe mapy i  modele 3D terenu lub obiektów. W szybki sposób wykonamy także pomiar objętości mas ziemnych.

inspekcje

Oferujemy inspekcje przy użyciu dronów, dostosowane do wymagań naszych klientów.

 

Realizujemy zadania przy użyciu specjalistycznych bezzałogowców, wszędzie tam, gdzie ich wykorzystanie wiąże się z oszczędnością czasu, minimalizacją zagrożenia życia ludzkiego, czy wymaga ogromnych nakładów pracy tradycyjnymi metodami.

 

Zaletą wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych jest ich bezinwazyjność i łatwość dotarcia. Sprawdzą się zarówno przy ocenie wysokich oraz trudnodostępnych obiektów, jak i infrastruktury rozciągniętej na powierzchni wielu kilometrów. Wykorzystanie dronów w inspekcjach przestrzeni zamkniętych pozwala uniknąć stawiania rusztowań oraz ryzykownych technik alpinistycznych w ciasnych miejscach.

 

Dzięki możliwości doboru sensorów i narzędzi pomiarowych przed nalotem, bezzałogowce dostarczą obszernych danych, adekwatnych do wymagań klienta.

rolnictwo i leśnictwo

Oferujemy Państwu wsparcie powietrzne w obszarach rolnictwa i leśnictwa.

 

Są to dziedziny, gdzie doskonale widać, jak technologia w parze z doświadczeniem może przyczyniać się do usprawnienia pracy człowieka.

 

Dzięki swojemu zasięgowi oraz czasie lotu na jednej baterii drony świetnie sprawdzą się w kontrolowaniu rozległych upraw roślin, hodowli zwierząt czy zdalnego monitorowania pól.
Doskonale spiszą się również w przypadku sytuacji nagłych czy kryzysowych, jak pożary czy podtopienia upraw. Świetnie sprawdzą się też w formie zdalnego nadzoru, umożliwiając obserwacje terenu z dostatecznie dużej wysokości. Za tymi możliwościami kryją się moduły dołączane do drona, zależnie od typu zdania.

Jednym z ciekawszych i coraz częściej praktykowanym powodem użycia dronów jest monitorowanie pól i doglądanie stanu upraw za pomocą kamer multispektralnych. Zdrowe rośliny odbijają światło w inny sposób niż rośliny chore lub źle odżywiane. Daje to możliwość zbadania stanu upraw przy użyciu drona - szybko, wygodnie, precyzyjnie. Dzięki kamerom rolnik nie musi wykonywać tej pracy osobiście. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku wielohektarowych upraw.

 

Kamery termowizyjne umieszczone na dronie szybko pozwolą wykonać inspekcję systemów nawadniających, czy dokonać inwentaryzacji dzikiej zwierzyny wychodzącej na nocne żery, a klasyczne kamery robiące zdjęcia dużej rozdzielczości będą mogły dostarczyć materiału o jakości plonów i ich gotowości do zbiorów. Co więcej, za pomocą drona można w szybki sposób wykonać opryski pól. Pozwala to na oszczędności, ponieważ zauważa się mniejsze zużycie paliwa, nawozów i środków ochrony roślin. 

 

W walce ze szkodnikami sprawdzi się dron wyposażony w moduł emitujący sygnały ultradźwiękowe, które będą skutecznie odstraszać np. ptaki zjadające nasiona czy młode owoce. Z kolei dron mający możliwość tworzenia ortofotomap pozwoli rozwiązać problemy z zalewaniem upraw poprzez wskazanie najoptymalniejszego miejsca do umieszczenia kanałów melioracyjnych odprowadzających wodę.

Rynek nieruchomości

Oferujemy Państwu dokumentację Foto-Video, przygotowanie modeli 3D obiektów, czy stworzenie ortofotomapy, które pomogą w pełni wyeksponować piękno zarówno nieruchomości, jak i otaczającej ją okolicy.

 

Ujęcia z perspektywy lotu ptaka pozwolą spojrzeć w zupełnie inny sposób na Państwa działkę, segment, dom, czy osiedle mieszkaniowe.

 

W dzisiejszej dobie wszechobecnej konkurencji pierwsze wrażenie stało się niezmiernie ważnym elementem podczas przeglądania ofert. Tyczy się to zarówno ofert sprzedażowych, ofert związanych z wynajmem, czy po prostu promocji danej lokalizacji. Ujęcia z drona zdecydowanie pomagają uzyskać efekt pierwszego WOW! Pozwalają one potencjalnemu klientowi spojrzeć na wybraną nieruchomość z szerszej perspektywy, dostrzec ogrom infrastruktury oraz największe zalety lokalizacyjne.

 

Wysokiej rozdzielczości materiały będą świetną promocją Państwa nieruchomości. Zdjęcia w technologii HIGH DYNAMIC RANGE (HDR) pozwolą uzyskać obraz o bardzo zbliżonych wartościach do obrazu odbieranego przez nasze oko. Ujęcia filmowe w jakości 4K zadbają o każdy detal i kolor, a ujęcia panoramiczne podkreślą zalety lokalizacyjne. Czego chcieć więcej?

Szacowanie szkód

Szacowanie szkód zawsze było pracochłonnym i skrupulatnym zajęciem.

 

O ile możliwość oględzin obiektu lub miejsca była łatwo dostępna z pozycji ziemi, nie odbywało się to dużym kosztem. A co w przypadku ciężej dostępnych obiektów lub bardzo rozległych miejsc? Proces szacowania znacząco się wydłużał, a wraz z nim koszty. Często również sytuacje wymagają szybkiej reakcji, co uniemożliwia rozciągnięcia szacowania w perspektywie kilku dni. Liczy się dokładność i czas wykonania usługi. Z pomocą przychodzą drony wyposażone w kamery i czujniki, które w myśl zasady „z góry widać lepiej” wykonają nalot nad danym terenem lub obiektem.

 

Proponujemy Państwu pomoc w szacowaniu szkód przy użyciu naszej floty bezzałogowców. Wyposażone w wysokiej rozdzielczości kamery, inteligentne czujniki omijania przeszkód oraz inne sensory, dostaną się w miejsca, gdzie dostęp jest utrudniony, niebezpieczny lub byłby zwyczajnie zbyt drogi. Zarejestrowany przez drony materiał jest bardzo pomocny przy usuwaniu szkód oraz przyśpiesza decyzję dotyczącą na przykład zadowalającej kwoty odszkodowania.

Możemy wykonać dla Państwa naloty FOTO-VIDEO,  czy sporządzić ortofotomapę. Ta ostatnia jest mozaiką zdjęć wykonanych nad terenem zainteresowania. Zawiera koordynaty geograficzne i może być niezwykle pomocna przy szacowaniu szkód rolniczych lub określaniu stanu drzew po kataklizmie.

 

Do pozyskania informacji o obszarach objętych żerowaniem zwierzyny pomocne są zdjęcia oraz filmy, które w niepodważalny sposób obrazują skalę zniszczeń i pozwalają na precyzyjne określenie miejsc pojawiania się zwierząt oraz istniejących ubytków w uprawach. W wyniku analizy pozyskanych danych jest możliwość określenia powierzchni szkód, co daje możliwość ustalenia wartości poniesionej szkody. 

Jesteś zainteresowany?

Nie wahaj się! Skorzystaj z formularza poniżej i opisz nam swoje zlecenie. Odpowiemy w ciągu 48 godzin!

Wyślij do nas wiadomość

Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu realizacji zgłoszenia przez Wszechnica Edukacyjna sp. z o.o., zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych ("RODO"). *
hCaptcha

skontaktuj się z nami

Wszechnica Edukacyjna sp. z o.o.

Europejskie Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne
Pilotów Bezzałogowych Statków Powietrznych

 

Siedziba

Aleja Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa

 

Biuro (adres do korespondencji)

ul. Rejtana 17, 02-516 Warszawa

 

Adres e-mail

kontakt@eurodron.com.pl

 

Telefon

+48 502 33 88 02